7 روش مطمئن برای رفع مشکلات پوست | تغذیه سالم

7 روش مطمئن واسه رفع مشکلات پوست

واسه کاهش اثرات بعضی از مشکلات پوستی مانند پسوریازیس مواد غذایی پر از بتاکاروتن بخورین.

مشکلات پوستی معمولاً آزار دهنده ان و باعث می شن اعصاب آدم خرد شه. اما پایان دادن به این مشکلات کار خیلی سختی نیس اصلاً هم لازم نیس به راه حلای گرون فکر کنین. فقط با رعایت بعضی نکات خیلی راحت می تونین از پس اونا بر بیایید. واسه آشنایی با این راه حلای طبیعی با ما همراه باشین.

 

آب بخورین

 

مصرف نوشیدنیای ادرارآور رو کم کنین

چای زیاد، قهوه و الکل جزو نوشیدنیایی هستن که ادرارآور بوده و باعث می شه اندازه آبی که از راه ادرار دفع شه زیاد شه. مصرف نوشیدنیای ادرار آور رو کم کنین و یا اگه نمی تونین از قهوه دل بکنین تلاش کنین اندازه آب مصرفیتان رو زیاد کنین تا به این وسیله اندازه آب از دست رفته رو جبران کنین.

اسیدهای چرب امگا 3 که در ماهیای چرب هست پوست رو در وضعیت بهتر و سالم تری نگه می دارن

ویتامینا رو دریابید

میوه به خصوص مرکبات و سبزیجات تازه پر از ویتامین C هستن که واسه زنده کردن سلولای پوستی لازمه. از ویتامینای دیگه مانند ویتامین E هم غافل نشید.

 

امگا 3ا رو یادتون نره

اسیدهای چرب امگا 3 که در ماهیای چرب هست پوست رو در وضعیت بهتر و سالم تری نگه می دارن. به خاطر همین پیشنهاد می کنیم ماهی آزاد، ماهی ماکرو، ساردین و چیزای دیگه ای به جز اینا رو وارد برنامه غذایی تون بکنین و از خواص اونا بهره مند شید.

 

 

میوه و سبزیجات بیشتری استفاده کنین

واسه کاهش اثرات بعضی از مشکلات پوستی مانند پسوریازیس مواد غذایی پر از بتاکاروتن بخورین. این ماده مغذی به خصوص در میوه ها و سبزیجات قرمز و زرد رنگ مانند هویج، گوجه فرنگی، فلفل دلمه ای، زردآلو و انبه هست.

پیشنهاد می کنیم میوه و سبزیجات بیشتری وارد برنامه غذایی تون بکنین.

 

 

بهداشت پوست رو رعایت کنین

به طور مرتب پوستتون رو به کمک پاک کننده های ضدعفونی کننده ی پوست تمیز کنین تا آلودگیای پوست از بین بره. می تونین از ژلای مخصوص صورت استفاده کنین. طبق نوع پوستتون این اجناس رو انتخاب و استفاده کنین.

 

ترجمه: فاطمه مهدی پور


منبع : tebyan.net

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *