7 سبزی مفید برای جلوگیری از بالا رفتن قند خون | تغذیه سالم

7 سبزی به درد بخور واسه جلوگیری از بالا رفتن قند خون

راه هوشمند واسه جلوگیری از فوران قند خون در مبتلایان به دیابت نوع دو، انتخاب سبزیجات کم کربوهیدراته.
به نقل از آوای سلامت سبزیجات غیر نشاسته ای یا کم کربوهیدرات شامل ویتامینا، مواد معدنی و فیبر و در عین حال کم کالری هستن. ضمن این که مواد شیمیایی گیاهی موجود در اونا منتهی به حفظ قند خون در محدوده سالم می شه.
اینجا 7 نوع سبزی به درد بخور به حال دیابتی های نوع دو بیشتر معرفی شده:
کلم بروکلی: این سبزی یه نیروگاه تغذیه ای واسه مقابله با سرطان شناخته شده ضمن این که کلم بروکلی و سبزیجات مشابه اون دارای بالاترین مقدار سولفورافان هستن. این ترکیب منتهی به افزایش آنزیمای بدن واسه مقابله با مواد شیمیایی سرطان زا می شه. علاوه بر این، کلم بروکلی کربوهیدرات کمی داره و پر از ویتامینای آ، ث و کا، فیبر و آهنه.
کلم بروکسل: پر از ویتامینEاست؛ یه جور آنتی اکسیدان که از بدن در برابر آسیبای به وجود اومده به وسیله رادیکالای آزاد مراقبت می کنه. این نوع کلم هم پر از ویتامین آ، ث و فولات و فیبره و محققان می گن که علاوه بر فوایدش واسه دیابتیا، می تونه بعضی سرطان ها رو دفع کنه.
خیار: نزدیک 96 درصد از این سبزی رو آب تشکیل داده و به بدن واسه هیدراته موندن کمک می کنه. خیار خیلی کم کالری و شامل آنتی اکسیدانایی واسه مقابله با آسیبای به وجود اومده به وسیله رادیکالای آزاده و مصرف اون در برابر بیماریای طولانی مانند سرطان، دیابت، بیماریای قلبی و فراموشی مراقبت بوجود میاره. خیار هم اینکه شامل پتاسیم واسه کم شدن اندازه فشار خون است.
فلفل قرمز: پر از ویتامین ث واسه بهبود سیستم ایمنی بدن و آسون کردن جذب آهنه ضمن این که منبع غنی از ویتامین ب 6، فولات، ویتامین آ و آنتی اکسیدانا هم شناخته می شه.
مارچوبه: این گیاه هم در هر فنجون تنها 27 کالری و 5 گرم کربوهیدرات داره و پر از ویتامینای آ و کاه. هنگام خرید مارچوبه تلاش کنین ساقه های سبز روشن اونو انتخاب کنین. مصرف منظم مارچوبه دلیل کنترل اندازه قند خون و افزایش تولید انسولین در بدن می شه.
اسفناج: این سبزی کم کربوهیدرات انتخاب عاقلانه ای واسه مبتلایان به دیابت نوع دو و شامل فولات، بتاکاروتن و ویتامین کا است. محققان حتی اعلام کردن که رژیم غذایی پر از سبزی جات برگ سبز تیره مانند اسفناج خطر دچار شدن به دیابت رو تا حدود زیادی کاهش می دهد. رنگ سبز تیره اسفناج شامل سطح بالایی از کلروفیله؛ ماده ای که به مقابله با دژنراسیون ماکولا و آب مروارید میره. دژنراسیون ماکولا دلیل اصلی از دست دادن بینایی در افراد مسنه.
برگ چغندر: منبع عالی از ویتامینای ب، آ، کا، آهن و کلسیمه و یکی از بهترین گزینه ها واسه کاهش قند خون، سوزوندن چربی و کاهش التهاب بدن هستش.

منبع :

جمع آوری به وسیله بخش تغذیه سالم زندگی سالم سایت آکا

  • مطالب در رابطه
  • کدوما هستن؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *